top of page

המרכיב הנסתר בבסיסו של פיתוח עסקי מוצלח

יכולות שיווק ופיתוח עסקי של אנשי מקצוע ובעלי עסקים, יהא תחומם אשר יהא, מקבלות משמעות גדולה יותר ככל שההיצע של השירות או המוצר בשוק גדול יותר לעומת הביקוש.


היותו של השוק המשפטי בישראל מוצף בעורכי דין, מוביל כמובן לתחרות עזה בין פירמות שונות על ליבם של לקוחות, אך גם לתחרות בין עורכי הדין המועסקים באותה פירמה, אשר שואפים להתקדם בסולם הדרגות ההיררכי הפנים-משרדי.


בעולם כזה, יכולות שיווק ופיתוח עסקי מקבלות חשיבות רבה ולא בכדי אנו עדים למגמה הולכת וגוברת של עורכי דין המבקשים ללמוד ולשפר את יכולותיהם בהיבטים אלו.


ואכן, רשת האינטרנט שופעת במידע על טכניקות וכלים לשיווק ופיתוח עסקי, מאמרים רבים מפורסמים בנושא, בלוגים ואינספור קורסים והדרכות מוצעים לציבור עורכי הדין במסגרות שונות.


למרות זאת, עורכי דין רבים מתקשים להצליח בפיתוח עסקי וגיוס לקוחות חדשים וניצבים לא פעם מול אתגרים משמעותיים בהיבט זה.


אז מהו אותו גורם נסתר שמכריע את הצלחת עורך הדין בפיתוח עסקי?

והאם אותו גורם זהה אצל כל עורכי הדין?


הגורם הנסתר המכריע כמה טובים נהיה בפיתוח עסקי - תפיסות


ובכן, הסוד לפיתוח עסקי מוצלח, טמון בתפיסות ובאמונות המגבילות שמושרשות אצל כל אחד מאיתנו.

האמת היא, ששום טכניקה של פיתוח עסקי לא תעבוד לאורך זמן, אם קיימות תפיסות מגבילות בעולם הפנימי שלנו.


וכשאני אומרת "תפיסות מגבילות", אני מתכוונת ל"סיפור" שאנו מספרים לעצמנו בראש או המשקפיים דרכן אנו מפרשים את העולם.

תפיסות אלה הן תבניות המחשבה שמעצבות את המציאות, הן המקצועית והן האישית, של עולמנו.

במילים אחרות, כמעט תמיד, קשיים שעורכי דין (ואנשים בכלל) נתקלים בהם בקריירה, זהים לבעיות ולפערים עמם הם מתמודדים בעולם האישי, המשפחתי והזוגי.


דוגמאות לתפיסות מגבילות


אם אני מאמינה שהשירות שאני נותנת לא ייחודי ולא שווה יותר ממה שקולגות שלי נותנות - לעולם לא ארגיש בנוח לגבות עבורו יותר כסף מהם.


אם אני מאמינה ששיווק ומכירות זה לא לכבודי או לא חלק מהמקצוע שלי, יהיה לי קשה מאוד ליישם את טכניקות שיווק שאני לומדת במציאות המקצועית שלי.


אם יש לי יחסים מורכבים עם כסף, היכולת שלי לדרוש כסף עבור מה שאני עושה תהיה מוגבלת וסביר


להניח שגם לא אצליח לגבות מלקוחות שלא משלמים כי "לא נעים".


אם אני מאמינה שאין לי זמן לעשות פעילות פיתוח עסקי כי אני מוצפת בעבודה...על מה זה יושב? על סדרי עדיפויות שאולי פיתוח עסקי הוא לא חלק מהמקצוע שלי? אולי שאני לא טובה בזה? אולי שזה לא חשוב? ואולי שפשוט לא בא לי לעשות את זה כי אני לא אוהבת את זה?


לאור העובדה שלכל אחד תפיסות שונות שהוטמעו בו במשך חייו, כדי להצליח בפיתוח עסקי, יש לזהות את התפיסה הרלוונטית שמגבילה או משפיעה על פעילות פיתוח עסקי.


לעורכי דין, אגב, קיימות תפיסות מגבילות שחוזרות על עצמן פעמים רבות.


גם בקרב קבוצות מגדריות קיימות תפיסות מגבילות משותפות השונות בין קבוצה לקבוצה.


כיון שקורסים המוצעים כיום ללימוד פיתוח עסקי ושיווק לעורכי דין הם, בד"כ, גנריים ומתרכזים בפן הטכני של עולם הפיתוח העסקי, למעשה המשתתפים בהם אינם מתרגלים ומבינים כיצד להתגבר על אותו גורם נסתר - התפיסה המגבילה המונעת מהם, הלכה למעשה, שימוש יעיל בטכניקות הפיתוח העסקי הנלמדות בקורס.הפיתרון - LawyerisTeam - תכנית אימון חדשה וייחודית לעורכי דין


כמי שמלווה בשנים האחרונות עשרות עורכי דין ומאמנת אותם לשיפור ביצועים עסקיים, מניסיוני, לא משנה אילו טכניקות יילמדו ומשך הזמן שיושקע בלימוד השיטות לשיווק ופיתוח עסקי, זה פשוט לא יעבוד אם לא יהיה תהליך מתודי ותרגול בפועל במסגרת הלימוד. למעשה, כיון שרוב הקורסים והסדנאות בתחום הם תיאורטים בלבד, אני מאמינה שקיים עולם שלם שלא בא לידי ביטוי בקורסים מקצועיים, המוצעים כיום לעורכי דין.


זוהי בדיוק הסיבה שפיתחנו תכנית אימון חדשנית ללימוד תחום הפיתוח העסקי לעורכי דין, תוך התייחסות וטיפול גם באותו גורם נסתר - התפיסות שמעכבות אותנו.


מהי תכנית ה"לויריסטים"?

"הלויריסטים" היא תכנית אימון שמועברת אונליין, פעם בשבוע, במשך 6 שבועות.

התכנית, פותחה במיוחד לעורכי דין, בשיתוף עם מנטור בינלאומי מהולנד, עו"ד איציק עמיאל, לו ניסיון של שנים בעבודה עם משרדי עורכי הדין הגדולים והמובילים בעולם.


במהלך התכנית, עוברים המשתתפים תהליך מתודי לפיתוח מקצועי ואישי, ומקבלים כלים פרקטיים מעולם הפיתוח העסקי (מיתוג, גיוס לקוחות, שיווק במדיות חברתיות, נטוורקינג וכו') , לצד אימון לביצועים בפועל המאפשר להם לאבחן תפיסות שמגבילות אותם ולשנותן, תוך ליווי צמוד של מנחי התכנית והקבוצה.

ברגע שעובדים עם התפיסה המגבילה ומשנים אותה באמצעות טכניקות שנלמדות בתכנית, ניתן באמת להשתמש בכלים המעשיים של עולם הפיתוח העסקי ולהבטיח שימוש יומיומי יעיל שיביא לתוצאות והצלחה מקצועית.

ההבנה שאותן תפיסות שמגבילות אותנו בחיינו המקצועיים, זהות לתפיסות המגבילות את הצלחתנו בחיינו האישיים (למשל בנישואים, בגידול ילדים, במציאת בן זוג וכו') היא מפתח להתפתחות אישית עצומה ויכולת לעצב את החיים שלנו כמו שאנחנו שואפים לחיותם. תקופת הקורונה היא הזדמנות מצוינת להשקיע בפיתוח הקריירה ובחיזוק ולמידת מיומנויות חדשות.


לקריאת פרטים נוספים על תכנית "הלויריסטים" לחצו כאן או על התמונה >>>
 

*עו"ד שירן שבתאי, מייסדת חברת ליגל מארק, מייעצת ומלווה משרדי עורכי דין בשיפור והטמעת תהליכי פיתוח עסקי ושיווק. בנוסף, מלווה ומאמנת עורכי דין מבחינה מקצועית-אישית ומסייעת להם להגשים את עצמם מקצועית, להשיג יעדים ולחיות חיים טובים יותר.

Comments


bottom of page